Home » Op vakantie met gehoorverlies? Neem dit mee!

Op vakantie met gehoorverlies? Neem dit mee!

Janneke
96 Weergaven

Of je nu zelf slechthorend bent, een cochleair implantaat draagt of een kind hebt met gehoorverlies: op vakantie gaan vraagt vaak net wat meer voorbereiding. Gelukkig zijn er verschillende hulpmiddelen die ervoor zorgen dat de reis comfortabeler verloopt en je meer kunt genieten van je vakantie. Lees de blog voor wat leuke en handige spullen voor on the go.

Door de jaren heen heb ik ontdekt dat het niet alleen gaat om het meenemen van mijn hoortoestellen of accessoires. Juist de kleine dingen kunnen onderweg een groot verschil maken. Daarom deel ik graag een aantal spullen die ik zelf handig vind om mee te nemen wanneer we op vakantie gaan. 

Een MP3-speler voor kinderen (+koptelefoon)

Voor slechthorende kinderen (of ouders die zelf gehoorverlies hebben) kan een MP3-speler een fijne manier zijn om onderweg te ontspannen. Veel kinderen luisteren graag naar muziek, luisterboeken of verhaaltjes tijdens een lange autorit of vlucht. De duckies gaan bij ons standaard mee, maar er komt ook zo’n moment dat iedereen moe wordt en dan is muziek luisteren of een luisterboekje een uitkomst. 

Zelf merk ik dat lange reisdagen behoorlijk vermoeiend kunnen zijn. Niet alleen door alle indrukken, maar ook doordat luisteren met gehoorverlies nu eenmaal meer energie kost. Juist daarom vind ik het fijn wanneer de kinderen zichzelf even kunnen vermaken met een luisterboek. Dat geeft mij de ruimte om tussendoor ook even een rustmoment te pakken. Een MP3-speler heeft als voordeel dat kinderen zelfstandig kunnen luisteren zonder afhankelijk te zijn van een tablet of telefoon. In combinatie met een geschikte koptelefoon of streamingaccessoire voor hoortoestellen kan dit een prettige oplossing zijn tijdens de reis. Ik vond deze, en vind hem vooral fijn voor onze kleinste uk, die nog geen telefoon heeft, en makkelijk in een broekzakje past. (via bol.com €129,-)

Noise cancelling koptelefoon

Veel mensen met gehoorverlies merken dat drukke omgevingen extra energie kosten. Een goede noise cancelling koptelefoon kan helpen om achtergrondgeluiden te verminderen tijdens een vliegreis, treinreis of verblijf op een drukke camping.

Ik gebruik zelf regelmatig een koptelefoon wanneer ik merk dat alle geluiden om mij heen wat veel worden. Soms is een korte luisterpauze precies wat je nodig hebt om daarna weer volop mee te kunnen doen. (via bol.com €350,-)

Extra opladers en batterijen

Draag je hoortoestellen of een cochleair implantaat? Dan mogen reservebatterijen, opladers en kabels eigenlijk niet ontbreken in je handbagage.

Niets is vervelender dan ontdekken dat een oplader in de koffer zit terwijl je bagage vertraging heeft opgelopen. Daarom controleer ik altijd nog een keer extra of alles in mijn handbagage zit voordat we vertrekken.

Opbergtasje of doosjes

Tijdens een vakantie gaan hoortoestellen vaak vaker uit dan thuis. Denk aan zwemmen, douchen of een bezoek aan het strand. Een stevig opbergdoosje beschermt je apparatuur tegen zand, vocht en beschadigingen.
Zelf neem ik vaak meerdere doosjes mee of tasjes mee. Zo heb ik altijd een veilige plek om mijn hoortoestellen op te bergen wanneer ik ga zwemmen of wanneer we een dagje naar het strand gaan. (tasje van de foto vind je in de hoorstyle shop €14,99, klik op deze link)

Inspirerende boeken voor onderweg

Een vakantie is voor mij ook hét moment om eindelijk een boek open te slaan. Thuis schiet lezen er vaak bij in door werk, school, afspraken en het gezinsleven. Juist op vakantie neem ik graag de tijd om een inspirerend of herkenbaar verhaal te lezen. Ik neem dit jaar ook weer eens de KOBO mee, nu mijn uk weer wat groter is geworden, wie weet nu wel tijd voor dat ene boek?
 
Als oren niet horen
Als oren niet horen geeft een eerlijk en herkenbaar beeld van het leven met gehoorverlies. Aan de hand van persoonlijke verhalen en situaties uit het dagelijks leven wordt duidelijk welke uitdagingen, maar ook welke mogelijkheden er zijn wanneer horen niet vanzelfsprekend is.
Het is een toegankelijk boek dat niet alleen interessant is voor mensen met gehoorverlies, maar ook voor partners, familieleden en vrienden die meer willen begrijpen van de impact die gehoorverlies kan hebben. (e-boek 13,99 of 24,99 bij bol.com)

De zon zien in de schaduw
In De zon zien in de schaduw deelt de auteur haar persoonlijke verhaal over het leven met gehoorverlies. Het boek, uitgebracht in 2025, laat zien welke impact gehoorverlies kan hebben op het dagelijks leven, relaties en zelfvertrouwen, maar biedt tegelijkertijd hoop, herkenning en praktische inzichten.
Deze twee boeken staan bij mij hoog op het lijstje om mee te nemen. Niet alleen omdat ze over gehoorverlies gaan, maar vooral omdat herkenning soms precies is wat je nodig hebt. Even lezen dat je niet de enige bent die tegen bepaalde uitdagingen aanloopt, kan verrassend veel rust geven. (€20,50 bij bol.com)
signia in het oor

Vergeet de rustmomenten niet

Voor veel mensen met gehoorverlies zijn vakanties niet alleen gezellig, maar ook intensief. Nieuwe indrukken, drukke restaurants, gesprekken en achtergrondgeluiden vragen veel energie.
 
Dat is iets waar ik zelf soms nog weleens aan herinnerd moet worden. Je wilt alles meemaken, maar juist dan is het belangrijk om af en toe bewust een stapje terug te doen. Even een wandeling maken, rustig een boek lezen of simpelweg een moment voor jezelf nemen.
Zelfzorg is ook op vakantie belangrijk. Door voldoende rustmomenten in te bouwen, houd je meer energie over om te genieten van alle mooie ervaringen die een vakantie te bieden heeft.
 
Met een goede voorbereiding en een paar slimme hulpmiddelen kun je volop genieten van je vakantie, zonder onnodige stress of vermoeidheid.
 
Deze blog bevat affiliatelinks. Bij een aankoop via deze links ontvang ik mogelijk een kleine commissie, zonder extra kosten voor jou.

Wellicht heb jij nog tips of ideeën? Je kunt ze hieronder delen, zodat een ander er weer iets aan kan hebben!

Laat een reactie achter

Gerelateerde berichten